CSS Summit 2012

Postanowiłem wybrać się :) na konferencję online CSS Summit 2012. Ogólnie nie znoszę podróżować, oczywiście byłem na kilku konferencjach poza granicami kraju, jednak nie wspominam ich dobrze.

Skusiłem się na CSS Summit również ze względu na opinie uczestników z tamtego roku. Jednak największym atutem jest, że są tu osoby znane w świecie frontendu m.in. Nicole Sullivan, Rachel Andrew, Dave Rupert czy Chris Coyier. 

Cena również jest niska, warto zakupić od razy 3 dniową sesję, choć ostatni dzień był głownie przeznaczony dla wielbicieli Sass, Compass. Również dla tych którzy chcą czegoś więcej niż CSS i chcą zacząć zabawę z OOP CSS.

Konferencja zaczęła się o godzinie 16.00 naszego czasu i trwała do 23.30, ze względu na małe problemy techniczne, niestety Adobe Connect miał kilka razy problemy i trzeba było odpalać konferencje od nowa. Jednak nie było to uciążliwe.

Oczywiście nie zawiodłem się, po pierwszym dniu wrażenia były pozytywne. Tematy były naprawdę na czasie, nie nudziłem się ani chwili, każdy mówca miał naprawdę sporo wiedzy do przekazania. Dodatkowo zebrałem spory zbiór linków, do narzędzi i różnych fajnych serwisów.

Bardzo wiele można się również dowiedzieć z chata publicznego, gdzie sporo ludzi na bieżąco wyrażało swoje opinie na temat danego tematu i swoje doświadczenia.

Naprawdę była to spora dawka wiedzy, poczynając od wprowadzenia w CSS3, Typography, CSS Performance, RWD i Fluid media, Style guides, czy Polyfills kończąć na Sass i Compass.

Bardzo fajnie wypadła Jenn Lukas, energiczna mowa, dało się to odczuć. Dość spory zbiór przykładów, bardzo fajnych.

Druga faworytka, również kobieta :)  Nicole Sullivan, spory zbiór narzędzi do optymalizacji CSS, nie zawsze mamy czas na takie rzeczy ale warto testować i sprawdzać nasz kod.

Dodatkowo za każdy dzień konferencji można było zamówić ebooka OReilly, miła niespodzianka, czyli dodatkowe 3 ebooki po $25.

Warto spróbować czegoś nowego ja się nie zawiodłem.