Koniec Mozilli, na dobre !

Jest to moim zdaniem dobra decyzja, większe zainteresowanie budzi troszkę odchudzona wersja Mozilli, jaką jest przeglądarka FireFox, która jest bardzo dobrym pomysłem, zresztą który został dobrze przyjęty w społeczności Internetu. Jest to przeglądarka bez 'bajerków', dzięki temu obsługa jest bardzo prosta, mnogość opcjii nie przeraża zwykłego użytkownika.

Mozilla Firefox 1.0.1 jest zdobywającą nagrody przeglądarką następnej generacji. Firefox pozwala na szybsze, bezpieczniejsze i efektywniejsze korzystanie z sieci niż przy użyciu jakiejkolwiek innej przeglądarki.

Co więcej jest sporo dodatków ang. extensions, które można pobrać ze strony i zainstalować. Myślę, że Fundacja na pewno pomyśli i zamieści wszystkie dodatki jakie miała Mozilla, dzięki temu użytkownicy, którzy używali jej będą mieli nową przeglądarkę FireFox z wszystkimi 'bajerkami' Mozilli. To jest jedyne wyjście i na pewno przyniesie sporo korzyści dla użytkowników.

Fundacja zamierza skoncentrować się teraz na rozwoju przeglądarki Firefox i programu pocztowego Thunderbird. Decyzja, która wzbudziła wiele kontrowersji w społeczności, była zamieszczona w planie wydań, jednak powszechnie sądzono, że ostatnim wydaniem będzie Mozilla 1.8. Źródło : http://hacking.pl/news.php?id=4810