Oszczędzajmy wodę

Ze względu na coraz większe koszty zuzycia wody, szczególnie w mieście warto poszukać jakiejś metody oszczędzania wody. Mając pod kontrolą rachunki za mieszkanie, sprzwdziłem że w przeciągu 3 lat cena zimnej wody razem ze ściekami wzrosła z 6zł na 9zł czyli 50%. 'I jak tu żyć Panie Premierze'.

perlator

Znalazłem bardzo fajną rzecz, która pozwala zmniejszyć zużycie wody tak ok 50%. Sa to tzw. perlatory, które napowietrzają wodę i redukują strumień wody, możemy znależć różnego rodzaju perlatory. Mi głownie chodziło o zredukowanie strumienia wody, nie zmniejszając cisnienia, czyli siły strumienia. Wpadł mi w rece fajny perlator firmy Hihippo, redukuje strumień wody do 84%, jest kilkanaście diurek przez które leci woda. Bardzo dobrze się to sprawdza przy myciu maczyń, gdzie potrzebujemy siły strumienia.

Dodatkowo firma wprowadiła taki sam perlator z funkcją STOP, co to takiego zapytacie, bardzo fajny patent. Otórz z perlatora wystaje taki zaworek, dzieki któremu wciskając go zatrzymujemy wodę, kolejne nacisnięcie uwalnia wodę. Z poczatku byłem sceptyczny, ale myjąc naczynia sprawdziło się w 100%. Uderzając lekko talerzem lub sztućcem w zaworek zamykałem lub otwierałem wodę, bardzo fajna zabawa :). Jak dla mnie sprawdza się bardzo, szczególnie w kuchni.

video

Czasami się dziwię, że nikt do tej pory na to nie wpadł, taki prosty patent.

Życzę mniejszych rachunków za wodę i zabawę z perlatorami :).

Pozdrawiam.