wygodna klawiatura Logitech UltraX media

Zaraz po zakupie monitora zakupiłem również klawiaturę, starałem się dobrać jak najlepszą na której będzie można pisać bez problemów z bólem nadgarstków. Swoją uwagę skierowałem na produkty Logitecha ze względu na markę i dobre recenzje i opinie na blogach, posiadam również głośniki Logitecha 2.1 i spełniają moje wymagania. Polecono mi 'płaską' klawiaturę UltraX Media w czarno-srebrzystym kolorze, który pasuje do do reszty mojego sprzętu. Po dość długim okresie użytkowania mogę stwierdzić, że jest to dobry produkt godny polecenia, piszę się bardzo przyjemnie.

Przy dłuższym pisaniu nie bolą ani opuszki palców ani stawy...

Stylistyka jest troszkę toporna, kańciasta obudowa, dziwne załamania po obu stronach. Na górze czarny pasek, który po lewej strony jest niewykorzystany, po prostu jest. Przydomek Media wywodzi się ze względu na 6 przycisków na tymże czarnym pasku, oczywiście pewnie większość osób ich nie wykorzysta, jak i również ja. Ale ogólnie może się podobać ze względu na dobranie kolorów no i oczywiście loga Logitech :). Poza tym klawiatura przypadła mi do gustu.

Na pochwałę zasługuje wykonanie, dość solidne i dokładne, przyciski osadzone bardzo sztywno, pisze się lekko wciskając przycisk, bardzo ładne odgłosy 'kliknięcia'. Jedyną wadą jest mały klawisz Enter, choć nie ma problemu z trafieniem w klawisz, po miesiącu można się przyzwyczaić.

Dodatkowo mamy długi kabel 1,8 metra, dzięki temu nie ma problemu
z podłączeniem klawiatury na blacie dużego biurka.

Przeczytaj test