Zagrożenie ze strony wirusów, .. raczej nie !

Jak poinformowała Mozilla Foundation zaraz po premierze przeglądarki internetowej Firefox pobrało ją ok. 25 milionów użytkowników, co jest liczbą bardzo dużą. Ostatnio w zaskakującym tempie rośnie liczba użytkowników przeglądarki Firefox’a, w rankingu przeglądarek.

Oznacza to, że od listopadowej premiery oprogramowania dziennie Firefox’a pobiera 250 tysięcy osób, a ponad pół miliona stron WWW promuje właśnie tę przeglądarkę jako alternatywę dla Internet Explorera, który z racji swej popularności stał się celem dla autorów wirusów komputerowych.

Zatem, gdy Firefox osiągnie taki sukces jak IE nie skłoni to autorów wirusów do atakowania właśnie tej przeglądarki ?. Na pewno tak, ale wzrost zainteresowania i powstawanie wirusów na pewno będzie dobrym czynnikiem doskonalenia dla samej przeglądarki. Wszystkie wykorzystane przez wirusy bugi w Firefoxie, będą na bieżąco poprawiane, dzięki zgłaszaniu błędów na https://bugzilla.mozilla.org.

Więc dla samego bezpieczeństwa ( już nie wspominam o innych zaletach tej przeglądarki...), warto używać innych przeglądarek niż IE, mój wybór padł na Firefox'a.

Niezdecydowanym użytkownikom pozostaje tylko 'zapewnienie' wIElkiego B..

Specjaliści zastanawiają się, czy samodzielna wersja Internet Explorera będzie miała wyższy poziom bezpieczeństwa niż krytykowana edycja 6.0. Bill Gates zapewnia, że tak właśnie będzie.

Źródło : http://newsroom.chip.pl/news_125010.html